שתף

תעתועי אהבה, ברית דמים, עם הסקר ונעמה הכל-יכולה: ספרים רבותיי, ספרים!

12:23 30.12.2019

מה חדש בנס ציונה

 

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

תעתועי אהבה

'תעתועי אהבה' מאת שיה לירן-מלכין הוא רומן נפלא המכיל חמישה עשר סיפורים קצרים, המובאים מנקודת מבטן של נשים שונות בגילים שונים, כל אישה ועולמה הפנימי. האהבה היא רגש מורכב מאוד, שנוטה לפעמים להשתלט על נפשנו ולתעתע בנו. תעתועים אלה מלווים במסגרת הנרטיב בפחדים ובחרדות, בקנאה, בהתמודדות עם המוות ועם האובדן ובתחושת הבדידות. לצידם של יסודות מלנכוליים אלה ואחרים יש בנרטיב גם מפגש עם המתוק והעסיסי שבאהבה, עם התנסויות נועזות ועם חוויות מרתקות ממרחבי הרומנטיקה והארוטיקה. הרומנטיקה אינה גולשת לסכריניות והארוטיקה אינה גולשת לפורנוגרפיה. באחדים מהסיפורים יש גם מסר הכרוך בהפקת לקחים (למשל, בספור "הלקח"), אבל בלי הטפת מוסר ובלי ניסיון לדידקטיקה. חמישה מסיפורי הספר נוגעים בדרכים שונות במוטיב הזיקה בין האהבה לבין המוות. עם סיפורים אלו נמנים: "נדנדה בשניים", "קרניות", "המכתב", "בצל המוות" ו"צלב הקרס".  נוסף על מוטיב המוות, עובר בסיפורים כחוט השני מוטיב הבדידות- כך למשל בסיפור "בודדה בכרך", שמתמקד במוטיב הבדידות של אישה צעירה בעיר הגדולה. סיפור אחר, "דלת מסתובבת" עוסק בנוסטלגיה לרומן שהסתיים בעבר ובניסיון להחיותו ואולי לחוות אותו שוב. רגש האהבה מלווה לעיתים קרובות בקנאה, אבל אחד מגיבורי "קנאה רטרוספקטיבית" סובל מסוג מיוחד של קנאה, זו המופנית כלפי העבר. (הוצאת אוריון, 187 עמודים).

 

 

לכתוב את החוקים מחדש

'ברית דמים' מאת בראד תור הוא מותחן משובח עמוס באקשן סוחף ובדמויות בלתי נשכחות. שמועה שהופצה, בקתה נידחת בנורבגיה, וסוכן חשאי אמריקני שמוטל עליו לעצור את מלחמת העולם השלישית לפני שהיא פורצת – המשימה החדשה של סוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת' היא אחת הקטלניות ביותר שהוא לקח על עצמו אי פעם. הרוואת' נשלח עם הצוות שלו לאירופה והמטרה שלו ברורה ואינה משתמעת לשתי פנים – לעשות את כל הנדרש כדי למנוע מארצות הברית ומנאט"ו להיגרר לתוך מלחמה כוללת. ברחבי אירופה, דיפלומטים זרים נמצאים על הכוונת של ארגון סודי וקטלני. בארצות הברית פועל סוכן חשאי בחלונות הגבוהים ביותר, ואחת מבנות בריתה הקרובות דורשת את הסגרת זהותו. על כפות המאזניים מונחים המרכיבים העלולים להוביל למלחמה כלל עולמית. כעת, כשהמנטור שלו מחוץ לתמונה, סוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת,  שפועל תמיד מחוץ לכל המסגרות הרגילות ומותח את הגבולות עד הסוף, נאלץ לקחת על עצמו את התפקיד שממנו ניסה להימנע במשך כל הקריירה שלו. אבל כמו תמיד, גם הפעם הוא מתכוון לכתוב את החוקים מחדש – את כל החוקים! (מאנגלית: דנית בן-קיקי, הוצאת דני ספרים, 400 עמודים).

 

 

מה סטפני מיילר גילתה?

'היעלמותה של סטפני מיילר' מאת ז'ואל דיקר ("האמת על פרשת הארי קברט") הוא רומן מתח מהנה, שבא על פתרונו המפתיע רק בעמודיו האחרונים. דיקר מביט באירוניה דקה בחברה האמריקנית, בדחף האנושי האוניברסלי לזכות בתהילה, ובנושאים נוספים, בהם נקמה, כפרה, חברות, תשוקה ואהבה. ביולי 1994, אורפיאה, עיירת קייט שקטה בהמפטונס שבמדינת ניו-יורק, עוברת טלטלה בעקבות פרשיית רצח מזעזעת: ראש העיר ומשפחתו נרצחו בביתם, וכן עוברת אורח שהייתה עדה למתרחש. בראש החקירה, שהופקדה בידי משטרת המדינה, עומד צמד שוטרים צעירים, ג'סי רוזנברג ודרק סקוט. השוטרים השאפתנים מצליחים ללכוד את הרוצח על סמך ראיות מוצקות, וזוכים לשבחים מפי צמרת המשטרה. ואולם, כעבור עשרים שנה, בראשית קיץ 2014, עיתונאית בשם סטפני מיילר מודיעה לשוטר ג'סי כי הוא טעה בזהות הרוצח - ואז נעלמת גם היא בנסיבות מסתוריות. מה קרה לסטפני מיילר, ומה היא גילתה? ויותר מכול: מה באמת התרחש בערב 30 ביולי 1994 באורפיאה? (מצרפתית: רמה איילון, הוצאות מודן וכנרת, 611 עמודים).

 

 

מאחורי הקלעים של סקרים, פוליטיקה ועסקים

'עם הסקר – מאחורי הקלעים של סקרים, פוליטיקה ועסקים' מאת פרופ' יצחק כ"ץ, מנכ"ל מכון הסקרים מאגר מוחות, עוסק בהשפעתם של הסקרים על חיינו, על מקבלי ההחלטות ועל הציבור הרחב וחושף את הנעשה מאחורי הקלעים בתעשיית הסקרים, תעשייה שבה פועלים אנשי מקצוע המתמודדים, לרוב בהצלחה, עם אילוצים מתמשכים. (הוצאת ספרי ניב, 265 עמודים).

 

 

להעז ולנסות

'נעמה הכל-יכולה' שכתבה ואיירה מישל (בת הים) קורצקי הוא ספר על תעוזה, ביטחון עצמי, אמונה ביכולות, פיתוח תחושת מסוגלות והערכה עצמית. ספר שמאתגר חשיבה יצירתית ומעודד ילדות וילדים להעז ולנסות. נעמה הכל-יכולה, יכולה לעשות ממש הכול. חבריה מאתגרים אותה בשאלות והיא מוכיחה שהיא אכן כל-יכולה. אך במהרה נעמה מגלה כי הדבר החשוב ביותר זה להישאר היא עצמה, ולהיעזר בעת הצורך בחברים ובמשפחה. "אספנו את התחפושות ונעמה חושבת כך: "בעצם לא כדאי להיות שוטר, מלכה, פייה, מלאך – הכי נעים, הכי מוצלח, הכי יפה – להיות אני". (מתוך הספר). (הוצאת ספרי ניב, עמודים לא ממוספרים, מנוקד).

 

 

מסע פרטי

'זה כל הסיפור' מאת רוני דהן מביא את המסע הפרטי של המחבר, בן ה-21 מלוד. לדבריו, "זהו ספר שמכיל את הנשמה הגדלה והמתהפכת שלי, בצורה האותנטית ביותר שיכולתי להיות. מדובר באהבה למילים, ובין השורות תמצאו דקלום של כישלונות האהבה שלי, סיפורים ושירים. לקרוא לכתב היד הזה "ספר" לא יהיה באמת מדויק, כי הוא לא ממש ספר רגיל. זהו אוסף של טקסטים שכתבתי המרכיבים היכרות מעמיקה איתי, ואני... בסך הכל, סוף סוף שמח להכיר בי". (הוצאת ספרי ניב, 240 עמודים).

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...