שתף

תקציב 2020

08:45 19.12.2019

מה חדש בנס ציונה

הגדלת הכנסות מארנונה מסחרית, מסכת קיצוצים, הקפאת תוספת שכר הבכירים ובניית בית ספר אנתרופוסופי. בימים אלה מסיימים בעיריית נס ציונה את הכנת תקציב 2020

 

 

בימים אלה שוקדים בעיריית נס ציונה  על הכנת תקציב 2020, המשקף את מצבה הפיננסי המורכב  של עיריית נס ציונה. ראוי לציין כי עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר שמואל בוקסר, התריע ראש העיר על בעיות תקציביות שאמורות להגיע לפתחנו בשנתיים קרובות. זאת לאור העובדה כי ההכנסה מארנונה למגורים לצד ההכנסות ממבני התעסוקה הקיימים לא יכולים לתת מענה ורמת שירות אותה צריכים תושבי העיר לקבל.


לפיכך, עם כניסתו לתפקיד, החל ראש העיר במסכת קיצוצים דרמטית והובלת תהליכי התייעלות ואיגום משאבים בעירייה. הודות למהלכים אלה, ניתן היה לסיים את שנת 2018 בצורה מיטבית וככל הנראה גם את שנת 2019. במקביל, ננקטו פעולות שעשויות להגדיל משמעותית את הכנסות העירייה, בכללם פיתוח שטחים בפארק המדע ופעולות הכנה שיאפשרו בנייה מאסיבית של מבני תעסוקה ומסחר. אלו מקדמים כמה מטרות לטובת התושבים, כגון: הגדלת אפשרויות העסקה קרובות, מניעת עומסי תנועה מחוץ לעיר, בד בבד עם המטרות העירוניות, הגדלת הכנסות ועלייה ברמת החיים, המתאפשרות מעסקים הנושאים בארנונה גבוהה.

 


עם סיום בניית המבנים הללו בעוד שנתיים לערך, צפויה לגדול ההכנסה מארנונה בכ 15 מיליון ₪, שיאפשרו לנהל את העיר בצורה מיטבית ולהעלות משמעותית את מגוון השירותים.

 

יחד עם זאת אין כל כוונה לעצור את ההתקדמות וההתפתחות של העיר.

תמשיך ההשקעה הגדולה בחינוך בכלל ובשדרוג ושיפור גני הילדים, תחל פעילות של מרכז לצעירים, תוקם סיירת איכות חיים לפעילות סביבתית המורכבת מבני נוער, יוקם סניף מועדונצ'יק בשכונת העמק. כמו כן, יחל פרויקט החלפת תאורת הרחוב לתאורת לד לצורכי חסכון,  יוקמו גגות סולריים במוסדות חינוך, זאת בנוסף לתוכנית תחבורה ציבורית שאושרה על ידי משרד התחבורה.


שלב ג' בפארק המדע יצא לדרך, וכך גם יבנה בית ספר אנתרופוסופי חדש, אשר עם אכלוסו המבנה שלו יחובר  לבית הספר "הדר". שני אלה  בכפוף לאישור תקציבי של משרד החינוך.


עוד יש לציין כי במסגרת הצמצומים החליטה הנהלת העיר לא להעלות  את שכר הבכירים, למרות שמספר התושבים עלה ל-  50,000 איש, והיקף העבודה גדל בהתאמה. כך גם נעשה שינוי וצמצום במצבת כח האדם בעירייה  בעיקר על רקע פרישת עובדים במקומם לא אוישו עובדים חדשים או איחוד תפקידים ושינוי ארגוני שהוביל לחסכון במשאבים.


דגש מרכזי לשנה הקרובה יהיה על חסכון והתייעלות בתחום האשפה, בכלל כך יצא לדרך מכרז המחזור שיגדיל את היקפי המחזור בעיר, כמו כן יוצאת לדרך רפורמה בנושא הפסולת העסקית גם היא עתידה להקטין את כמויות האשפה המפונות על ידי העירייה, זאת לצד הגדלת הארנונה לעסקים והשוואתם לתעריפי העיר רחובות,  זאת בכפוף לאישור שר הפנים.


תגובת ראש העיר : "עם תחילת כהונתי צפיתי את התרחיש שאנו נמצאים בו כיום, ועל כן  בניתי תכנית הבראה הכוללת קיצוצים רוחביים הנוגעים בכלל אגפי העירייה. התוכנית נבנתה מראש לשנתיים. אין ספק שהשנתיים הללו יהיו מורכבות עבור כולנו, אך הן יאפשרו לנו להמשיך לפתח את העיר בצורה אולטימטיבית"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...