שתף

ספרים רבותיי, ספרים

08:51 27.10.2016 | מערכת האתר

מה חדש בנס ציונה

 

מאת: זהר נוי www.readbooks.co.il

 

ספרים - מומלצי השבוע

 

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה, בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה, או מתחת למזגן, בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת, ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

לאובדן הזיכרון יש מחיר

'כלום לא נשכח', מאת ונדי ווקר, הוא מותחן פסיכולוגי מסחרר ואינטליגנטי. תקיפה אכזרית מפרה את השלווה בעיירה האמידה פיירוויו. ג'ני קרמר, נערה יפה בת חמש-עשרה, מתגלה בשולי היער חבולה ומטושטשת לאחר שהותקפה בברוטליות.  בבית החולים היא מקבלת טיפול תרופתי שנוי במחלוקת שמוחק ממוחה את הזיכרונות מאותו לילה. אבל במשך החודשים הבאים, בעוד הפצעים בגופה מתאחים, מסתבר שלאובדן הזיכרון יש מחיר: תחושות נטולות הסבר רודפות את אותה, עד שהיא אינה יכולה לחיות איתן עוד. ד"ר אלן פורסטר, פסיכיאטר מומחה לטראומה, מקבל את ג'ני לטיפול. הוא מאמין שכדי לאחות את הפצעים בנפשה, עליה לזכור מה קרה באותו לילה. אך גם לשחזור הזיכרון יש מחיר: אביה של ג'ני שוקע בחיפוש אובססיבי אחר התוקף המפלצתי. אמה מנסה נואשות לגונן על סודותיה שלה ולהיאחז בחזותה המושלמת. וד"ר פורסטר מגלה כי כאשר מתחיל להיפרם מרקמו העדין של הזיכרון, אין לדעת לאן יוליכו החוטים. עתה עליו להחליט מה יהיה מוכן לעשות וכמה רחוק יעז ללכת, לפני שהחוטים ייכרכו גם סביבו. (מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 320 עמודים).

 

ספרים, רבותי, ספרים

 

לחוות במלוא העוצמה אהבה ותשוקה

'קלריסה - טיוטת רומן מן העיזבון', מאת שטפן צוויג, יצאה לאור בעברית יותר מ-74 שנים לאחר ששם קץ לחייו, בפברואר 1942. זוהי הטיוטה לרומן נפלא שכתב בערוב ימיו. כתיבתו המתאפיינת בשטף ובעומק פסיכולוגיים, באה לידי ביטוי מרהיב גם ביצירה זו שאותה החל לכתוב בנובמבר 1941 ממקום גלותו בברזיל. על אף שלא הושלם בשל הנסיבות ומגבלות החופש שחלו עליו, פיתח צוויג והשלים חלקים ניכרים מהרומן והצליח להתוות את מהלכו כמעט עד לסופו. על העלילה: ברוח התקופה של ראשית המאה הקודמת בווינה, קלריסה, שהתייתמה מאמה, נשלחת על ידי אביה להתחנך במנזר. האב, אדם מופנם ונוקשה, עוקב מרחוק אחר חינוכה בעודו מתקדם בסולם הדרגות הצבאי. קלריסה גדלה להיות נערה חרוצה ומופנמת, ועם יציאתה מהמנזר היא פונה לרכוש השכלה באוניברסיטה. במהלך לימודיה היא מתוודעת לרופא עצבים מפורסם והופכת ליד ימינו. כהוקרה על תרומתה למרפאתו, שולח אותה הפרופסור לכינוס מקצועי בשוויץ. לראשונה בחייה יוצאת קלריסה את גבולות ארצה ומאפשרת לעצמה לחוות במלוא העוצמה אהבה ותשוקה. אלא שגם לבועה האידילית שבה היא מנסה להקיף את עצמה חודרים הדיהם של תופי המלחמה, וחייה, שהיו סדורים עד לאותו הרגע, נטרפים באחת במערבולת שסוחפת את אירופה כולה. (מגרמנית: טלי קונס, הוצאת מודן, 156 עמודים).

 

ספרים, רבותי, ספרים

 

תיאוריית העידנים

'העתיד על פי תאוריית העידנים', מאת המדיום גלי נדיב אלוף, משלב אסטרולוגיה עם נומרולוגיה. נצא למסע מתמטי רוחני על אודות סבב כל 12 עידני הזמן בגלגל המזלות. ננוע כ- 4000 שנה אחורה בזמן ומעל 20,000 שנה קדימה בזמן, כשתנועת סדר הספרות וגלגל המזלות נותרים מחזוריים ונעים אחורה בזמן. נקבל הסבר והוכחות על אודות עידני העבר וההווה ונחזה את עתיד העידנים הבאים. הספר מכיל מושגי יסוד וטבלאות חישוב להבנת הבסיס המתמטי מהם מתקבלים מועדי העידנים והשנים על ידי חישוב מתמטי פשוט. כל מועד, שנה ועידן מגובים בהסבר מתמטי המאפשר לקורא להבין בפשטות ולחשב בעצמו את המשך המחקר. המזל האסטרולוגי בגלגל המזלות מייחד כל תקופה של עידן ומושפע מעשרת כוכבי הלכת המקיפים את השמש בגלקסיית 'שביל החלב' הכוללים גם את כדור הארץ. כל עידן מ-12 המזלות מכיל מאפיינים חיוביים ושליליים שמשפיעים על מארג החיים על פני כדור הארץ. עידן אורך  2106 שנים, קרני עידן אורכות  468 שנים. סדר 12 העידנים מותאם רק לכדור הארץ ומשפיע על כלל חיי האנושות בו. (הוצאה עצמית, 113 עמודים)

 

ספרים, רבותי, ספרים

 

להישאר עוד קצת במיטה

באמצעות איורי קומיקס מרהיבים ועדכנים מנגישים את הקלאסיקות היפות של ספרות הילדים העברית לילדים של היום. 'סיפורי בוקר' שכתב לוין קיפניס, כולל שלוש מעשיות משעשעות על ילדים שלפעמים קשה להם לקום בבוקר. גיבוריהן הם המאחרת הישנונית, שלושה אחים עצלים ורם הקטן, שאפילו חצוצרני התזמורת ומכבי האש בכבודם ובעצמם אינם מצליחים להעירו. הסיפורים מלווים באיורים נפלאים שציירה נעם וינר ויצרה ספר קומיקס מצחיק ויפהפה.  (הוצאת מודן, ספריית נח, עמודים לא ממוספרים, לגילאי 5-2).

 

 

ספרים, רבותי, ספרים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...